Energetická voda

Říká se, že všechno na světě (a i mimo svět) je jen vibrace, energie, proud vědomí a to včetně hmoty. Tvrdí to spirituální nauky a něco podobného myslím říká i nejmodernější kvantová fyzika. Mnoho lidí tomu ale nevěří a říkají, že existuje pouze to, co je viditelné okem a nebo to, co dokážeme změřit podle pravidel současné vědy a výzkumu.

Tenhle článek si neklade za cíl dokazovat či vyvracet, jestli je práce s energií, vibracemi a záměrem možná a reálná, od toho tu je mnoho jiných. Já tu s vámi chci posdílet další z jednoduchých tipů, jak pracuji se svým energetickým systémem v každodenních aktivitách. Nestojí mě to žádný čas navíc, náklady jsou opravdu minimální a výsledky na sobě cítím.

Energeticky vylaďovat a nabíjet vodu jsem začala před mnoha lety, kdy jsem objevila výzkum Japonce jménem Masaru Emoto. Ten zasvětil svůj život studiu vody a tvrdil, že voda je schopna nést a předávat informace. Zkoumal mnoho vzorků vod a fotografoval jejich krystaly při potřebném zchlazení. Vodě se snažil předávat různé informace a zachycoval její reakci. Jiné krystaly vznikaly při reakci na pozitivní slova typu “děkuji”, “láska” či “pravda” a jiné při negativních “blázen” či “zlo”. Příslušné fotky jsem si vypůjčila z tohoto webu a tady je máte: 

Lidé tyto informace využívají tak, že si prý malují různé mandaly, píšou slova na papírky a na ty si staví sklenice s vodou. Vím, že někteří si vizualizují různé pozitivní afirmace a představují si, jak je předávají vodě. Taky se na toto téma samozřejmě rozbujel byznys, kdy si můžete koupit speciální karafy na vodu s různými symboly či drahými kameny. Cena ale většinou šplhá do tisíců a to se mi moc dávat nechtělo. Přitom taková blbost, že ano… 😀

Vyrobila jsem si vlastní karafu na vodu a vlastní energetický džbán. I když slovo “vyrobila” se tu skoro ani nedá použít… prostě jsem si koupila džbán a karafu, sehnala jsem si samolepky symbolu květina života a ty jsem na jejich dna zvenčí nalepila. Hotovo. Skleněné výrobky v Ikee stály každý něco přes stovku, jedna samolepka potom asi 70 Kč.

Květina života

Vybrala jsem si květinu života, protože je to můj nejoblíbenější spirituální symbol, který znázorňuje stvoření veškeré existence. Miluju ho od dětství, kdy jsem si ho kružítkem tvořila na papíry (pamatujete?) a byla uchvácená jeho dokonalostí. Však se taky stal základem pro moje logo 🙂 Je prastarým symbolem, objevující se na celém světě ve všech náboženstvích a starověkých civilizacích. Má vyzařovat léčivou energii a harmonizovat své okolí.

Drahé kameny  

Nedávno jsem narazila na eshop VitaJuwel, prodávající speciální karafy s drahými kameny, které mají prý také schopnost nabíjet vodu různou energií. Tady si můžete prozkoumat, jak to vlastně funguje, jakým způsobem kameny předávají informaci vodě

Záměr se mi líbí, ale nezaujala mě estetická stránka těchto karaf a už vůbec ne jejich cena 🙂 Našla jsem ale informaci, že velmi univerzálně působí kombinace růženínu, ametystu a křišťálu – shodou okolností mých oblíbených kamenů, které (zatím) odolaly mým záchvatům minimalismu a ještě stále je mám doma.

Vylepšila jsem svůj džbán na vodu s květinou života, zkrátka tím, že jsem kameny do džbánu přidala, samozřejmě po jejich energetickém očištění a nabití (klasika – sůl, voda, slunce). Což vyžadovalo ještě menší úroveň zručnosti než předchozí nalepení samolepky 😛 

Slunce

Tohle je snad nejjednodušší tip, který se dá udělat v podstatě kdykoliv (svítí slunce). Můj džbán s vodou většinu roku stojí za oknem, kam se k němu celý den dostane slunce, v noci potom měsíc.

Předávání energie je zde asi nejukázkovější, už jen v tom, že na slunci se voda samozřejmě ohřeje, takže nějaké předávání energie tam prostě fungovat musí. I ohřátí samotné je fajn, ale mě se prostě líbí ta představa, že piju prosluněnou vodu 🙂 

Když jsem pátrala, jaké účinky by měla mít energeticky ošetřená voda, našla jsem, spoustu různých názorů:

… očišťuje člověka na fyzické i energetické úrovni

… nabíjí jeho energetické pole, harmonizuje a léčí

… ametyst uklidňuje emoce a mysl

… růženín podporuje klid a mír v duši

… křišťál vnáší do našeho života čistotu

Nevím, nakolik je tohle pravda, otestovat se to moc nedá, rozhodně ne podle pravidel současné vědy. Na druhou stranu si myslím, že to vlastně není potřeba.

Nechat vodu stát ve skleněném džbánu na slunci, případně ve džbánu se symbolem nebo s ponořeným polodrahokamem, to nevyžaduje žádnou velkou práci ani investici.

To, jak se vám bude taková voda pít si proto můžete otestovat každý na sobě a rozhodnout se, jestli těch pár pohybů navíc denně uděláte.

Osobně dávám vždycky přednost takovéto vodě, protože mi je na pití prostě příjemnější. Chutná totiž úplně jinak – měkce, jako pohlazení. Když se mi stane, že se musím napít jiné vody, vnímám ji jako hrozně tvrdou, ostrou a drsnou. Určitě ale hodně dělá i to, že voda je odstátá, většinou několik hodin a také má už pokojovou teplotu. A třeba je to i jediný důvod a to všechno kolem jsou jen “ezoblbosti” 🙂

V tom případě mám jen hrozně pěkné nádoby na vodu za pár korun a to je taky fajn 🙂

Ať už budete pít vodu z vodovodu, balenou, ze studánky a nebo takto energeticky ošetřenou, nezapomínejte na jednu věc, prosím. Tou je vděčnost a pokora k vodě. Bez ní by nebyl žádný život a to, že v každé domácnosti máme kohoutek, ze kterého teče pitná voda, považuju po svých zkušenostech z cestování po Asii za čirý zázrak.

A proto, že i naše těla jsou tvořena tak z 50 – 70 % vodou, loučím se s vámi známým vtípkem. Pokud byste chtěli být okurkou bez úzkosti, mrkněte sem a můžeme na tom zapracovat 🙂

♥ H.

Jsem průvodkyně v osobním rozvoji, která propojuje minimalismus a spiritualitu. Vedu lidi do kontaktu s jejich spirituální částí, s jejich nitrem a podstatou. Ukazuji cesty, jak vědomě uchopit svůj život a s pomocí minimalismu si vytvořit prostor a čas na vše podstatné. Moji cestu k minimalismu a spiritualitě objevíte TADY Máte pět minut? Pojďte se ponořit do tady a teď v unikátní meditaci ZDARMA s názvem "Já jsem tady a teď. Láká vás ponořit se hlouběji do své duše? Podívejte se na meditační balíček "3 MEDITACE PRO VĚDOMÝ DEN"
Komentáře