Když naproti mě sedí při individuálním koučování v křesle člověk, který se rozhodl sebrat odvahu a začít si svůj život zodpovědně tvořit, je kromě té odvahy na začátku ohromně důležitá ještě jedna věc – a tou je otevřenost. Bez ní nemáme šanci začít rozplétat jeho příběh.

Ale špatně se otevírá člověku, o kterém téměř nic nevíte. Je to nepoměr. Proto vám tu na dalších řádcích povím svůj příběh, svou cestu. Bez příkras, bez mazání medu kolem pusy, bez schovávání a zveličování.  

 

Kdo jsem dnes?

 

Jsem průvodkyně v osobním rozvoji, duchovní koučka, nadšená propagátorka minimalismu a spirituality. Ukazuji lidem, jak díky propojení spirituality a minimalismu žít jednoduchý, klidný a spokojený život, ve kterém je dostatek času a prostoru na vše podstatné.

Kromě toho jsem hlavně mámou tří dětí, manželkou kováře a milovnicí starých tradic, rituálů a bylinek. Jsem také vášnivou cestovatelkou, zbožňuju roadtripy obytňákem se svou rodinou a nedokážu si představit život bez neustálého vzdělávání se, objevování a nasávání nových podnětů.

Přes 16 let se neustále nořím do větších a větších hlubin spirituality a své duše a posledních pár let je mou obrovskou vášní minimalismus a zkoumání jeho úžasného, očistného účinku na psychiku člověka.

 

Právě díky ponoru do duchovna a minimalismu můžu s klidným svědomím dnes říct, že:

 

… mám v životě dostatek času a prostoru na vše, co vnímám jako podstatné.

… cítím, že svůj život žiji naplno a vědomě.

… jsem šťastná každý den svého života.

… vím, kdo jsem, co chci a kam můj život směřuje.

 

Rozhodně to tak ale nebylo vždycky…

 

Spoustu let svého života jsem nevěděla, kdo jsem, co chci a co by mě udělalo šťastnou. Život se mi tak náhodně děl a já jsem se jím nechala smýkat a strhávat, různě, beze smyslu, aktuální situací. Svou první vysokou školu – Management cestovního ruchu - jsem si vybrala proto, že mi o ní řekla kamarádka a říkala jsem si, že cestování je přeci fajn.

 

Připadala jsem si jako loďka na rozbouřeném moři, která nemá žádnou moc nad tím, kam směřuje.

 

Nevěděla jsem, jak se to dělá – vědět, co chci. Co chci v životě dělat, čím se chci živit, kde chci žít, s kým si představuju svůj život. Měla jsem pocit, že i když jen studuju a pracuju, konstantně nemám čas ani energii věnovat se ničemu pořádně. Necítila jsem se jistá ani ve věcech, jako je péče o domácnost, organizace času a měla jsem pocit, že mi vše přerůstá přes hlavu.

 

Nevzdávala jsem to a neúnavně jsem hledala něco, co by mi pomohlo, abych už konečně vzala svůj život do svých rukou.

 

Obrovský zdroj inspirace jsem objevila v duchovním rozměru osobního rozvoje. Plně jsem se ponořila do studia spirituálních technik, metod a přístupů a na vlastní kůži jsem je testovala.

Zúčastnila jsem se spousty seminářů, školení a kurzů a dokonce jsem na Karlově Univerzitě vystudovala obor, který se přímo osobním rozvojem dospělého člověka zabývá - andragogiku a personální řízení.

Pochopila jsem také, že spousta toho, co se dnes za duchovno a spiritualitu mainstreamově považuje, je jen pozlátko. Zjednodušené a líbivé, které ale nemá mnoho hodnoty ani potenciálu něco měnit.

Mezi vším tím balastem jsem ale objevila funkční, zásadní techniky, které jsem do své praxe zařadila a dnes je předávám dál. Jde například o dech, soustředěnou pozornost, klidnou mysl, zaměření na přítomnost.

 

Zásadní pro mě byl roční intenzivní výcvik koučování Gestalt přístupem, který mě uchvátil svým zaměřením na realitu a naučil mě klást důraz na to, jak vše “vymeditované” převést do svého každodenního života.

 

Protože jinak to skutečně nemá smysl.

 

Nedílnou součástí mého přístupu, který předávám, je také minimalismus. Nikdy bych nevěřila, jaké bohatství a klid objevím ne v hromadění a získávání, ale v pouštění a zbavování se všeho, co není potřebné nebo milované. Minimalismus není o životu v nedostatku a askezi, ale o vytvoření prostoru všemu, co je pro nás důležité.

 

Poslední kousek skládačky mi zapadl na své místo a já díky propojení duchovní oblasti osobního rozvoje s minimalismem a velkým zaměřením na realitu s láskou a nadšením tvořím:

 

  • Provádím ženy rituálem zavinování, při kterém se uzavírá staré a žena se otevírá novému.
  • Pro ty, kteří mají rádi individuální opečování nabízím take osobní či online setkávání s prvky koučinku, meditací a rituálů. 
  • Jsem autorkou meditací - pětiminutové meditace zdarma s názvem "Já jsem tady a teď" a meditačního balíčku "3 meditace pro vědomý den"
  • Organizuji pravidelné ženské kruhy v Jičíně, které se konají vždy poslední čtvrtek v měsíci v rodinném centru Kapička. 
  • Každý měsíc tvořím tematické ženské skupinové rituály v Jičíně s prvky meditací, vizualizací, ale i koučování. 
  • Pro děti a rodiče každý pátek připravuji program na komunitní herničku "SPOLU" a jednou měsíčně pořádám ženské kruhy pro mámy a malé dcery. 
  • Tvořím články a do budoucna snad i online kurzy a knihy, díky kterým se lidé vrací ke své podstatě, ke svému nitru, zjišťují, kdo doopravdy jsou a co je udělá šťastnými.