Co se děje v „ženském kruhu“?

V mém ideálním světě bych se narodila do společnosti a do rodiny, kde jsou ženy zvyklé hluboce a intimně sdílet, předávat si moudrost, učit se od sebe a v semknutí vědět, že ženskost je posvátná a tajemná, divoká a nespoutaná, laskavá a milující.

Přirozeně by tvořily navzájem se prolínající ženské kruhy, ženy by žily ve spojení samy se sebou, se svojí cykličností, s Matkou Zemí, s během roku i života. Scházely by se a žily by ženskou pospolitost, sdílení a sesterství, které je o tolik víc, než jen popovídání si s kamarádkami u kafe.

Jenže do ideálního světa jsem se nenarodila. 

Můj záměr je vytvořit společně s vámi léčivý prostor, ve kterém ženy mohou být naplno vším, čím jsou.

Místo, kde si nemusíme na nic hrát, kde odložíme masky i role a prostě jen budeme. Kde jedna druhou opravdu uvidíme, ucítíme, podpoříme. Prostor pro hluboké sdílení i nenucenou hravost, plný důvěry a porozumění. Takový ženský kruh je zejména o prožitku.

To, co tvořím, není další z mnoha seminářů na téma ženskost, který bude vedený a kde bude jedna předávat, přinášet informace a učit ostatní. To je totiž už z podstaty ženské energie dost protimluv 🙂 A o co jiného než o ženskou energii v ženských kruzích jde…

Uznávám, že pro někoho to může být pořád velmi nekonkrétní a lyrický popis. Třeba si říkáte…

Jak to ale vlastně probíhá, co se na takových setkáních dělá?

Podstatnou část každého setkání budeme povídat, mluvit, sdílet. Nemám v plánu dopředu ohlašovat témata, ta totiž přijdou společně s vámi. Tento ženský kruh bude přesně reagovat na naše aktuální potřeby a životní výzvy. Bude záležet na odvaze a otevřenosti nás všech přítomných, do jaké hloubky se při svém sdílení pustíme.

Vy všechny, které se rozhodnete přijít, přinesete do společného “kotle” svou esenci a jedinečnost, ze které se utvoří téma a náplň každého setkání.

Tady je třeba říct, že podmínkou účasti rozhodně není sdílet věci, které sdílet nechceme. Každá z nás si zvolí míru své otevřenosti a pokud jste od přírody spíš introvertní, můžete klidně spíše poslouchat, než mluvit. V ženském kruhu se respektuje a oslavuje individualita každé z nás. 

Pointou kruhu ale je mít bezpečný a důvěrný prostor sdílet i to, na co v běžné konverzaci není prostor. Co třeba neříkáme radši ani sobě. Nebo se v podobném příběhu poznáme a zjistíme, že to vůbec neřešíme samy, jak jsme si třeba myslely. Cílem tu není řízená terapie ani hromada rad. 

Cílem je sdílení v ženské pospolitosti, v tom je ten obrovský a hluboký léčivý potenciál ženských kruhů.

Ženský kruh však není jen o komunikaci formou mluveného slova, dále budou přítomné různé na míru vytvořené meditace, vizualizace, relaxace, práce s dechem, intuitivní tanec i intuitivní kresba, lehký dotek tarotu a prvky muzikoterapie. Přijít může i cokoliv dalšího, však uvidíme 🙂

Vítám každou ženu, kterou tento ženský kruh oslovuje, aby se k nám připojila na pravidelné ženské kruhy, které se budou konat jednou měsíčně ve čtvrtek v podvečer. 

Setkáváme se vždy v poslední čtvrtek v měsíci, od 18:00 v Jičíně, v prostorách mateřského centra Kapička.

Pokud se tam potkám i s tebou, přihlaš se prosím na email info@hanakverkova.cz, telefonicky (ideálně SMS) na čísle 776 766 704. Počet míst je omezen, prostorem i mými kapacitami 🙂 

Těším se! 

♥ H.

 

Jsem průvodkyně v osobním rozvoji, která propojuje minimalismus a spiritualitu. Vedu lidi do kontaktu s jejich spirituální částí, s jejich nitrem a podstatou. Ukazuji cesty, jak vědomě uchopit svůj život a s pomocí minimalismu si vytvořit prostor a čas na vše podstatné. Moji cestu k minimalismu a spiritualitě objevíte TADY Máte pět minut? Pojďte se ponořit do tady a teď v unikátní meditaci ZDARMA s názvem "Já jsem tady a teď. Láká vás ponořit se hlouběji do své duše? Podívejte se na meditační balíček "3 MEDITACE PRO VĚDOMÝ DEN"
Komentáře