Cesty mateřstvím

Narodilo se mi nádherné miminko, na které jsem se ohromně těšila. Celé těhotenství pro mě byla úžasná cesta k mému dítěti a jsem moc šťastná, že dál už budeme kráčet spolu, když je na světě. Přemýšlela jsem, jestli do Cest k cíli zahrnout i povídání o miminku – a zjistila jsem, že samozřejmě ano! Moje dcera je už přes devět měsíců jednou z nejdůležitějších součástí mého života a za tu dobu mě stihla dovést k mnoha krásným a hodnotným poznáním – jen svou existencí. A ty vám budu moc ráda předávat a sdílet s vámi naši cestu tady na blogu a ještě jedním překvapením, které chystám.

S největší pravděpodobností mi tu postupně vznikne celá série článků zaměřená na mateřství, těhotenství a život s dítětem v kontextu osobního rozvoje. Nejsem odborník na mateřství, vlastně spíš naopak – sázím na intuici, na instinkt a velký elán zkoušet a experimentovat. Jsem žena a jsem matka. Věřím v hlubokou starobylou moudrost, v přírodu, v instinkty, v to, že každá žena prostě ví nejen jak o své dítě pečovat, ale jak s ním také zůstat v kontaktu a vytvořit pro něj to nejlepší individuální prostředí.

K tomuto přidávám svou nikdy neutuchající žízeň po vědomostech, kterou jsem poslední dobou hasila přečtením velkého množství odborných knih o těhotenství a mateřství obecně a stálým hledáním dalších informací a zdrojů. Mám v plánu vyzkoušet mnoho z toho, co jsem četla – a o průběhu a výsledcích psát. Berte tedy moje články jako výtažky poznání, ke kterému jsem došla. Vždy vám napíšu, kam se můžete obrátit pro více informací a jaké zdroje opravdu stojí za to.

Každá matka má svůj specifický přístup ke svému dítěti a k výchově, který vyvěrá z jejího přístupu k životu. Kdybych měla ve dvou slovech popsat ten můj styl, použila bych sousloví střízlivě alternativní. Čerpám z alternativních metod, ale nejsem jednostranně zaměřená. Vyvažuji, kombinuji, spojuji.Hledám rovnováhu a balanc, využití obou principů – klasiky i alternativy, a to jak v přístupu k mateřství tak v celém svém životě i v práciVe spojení je síla. 

Články, které vám budu psát se kromě sdílení mých zkušeností budou věnovat také tématům jako je komunikace s dítětem – v těhotenství i v jeho raném dětství, bezplenková metodašátkování, látkování či zamýšlení nad těmi nejlepšími knihami, které jsem o výchově zatím přečetla. Napíšu vám i o svém porodupřípravě na něj, o průběhu těhotenství. Můžete čekat praktické rady i články více abstraktní, uvidíme, co přijde.

Ve svém životě jsem podnikla mnoho cest. Žila jsem na Taiwanu, v Nepálu, ve Francii, procestovala jsem spoustu asijských i evropských zemí. Cesta, na kterou mě přivedlo mateřství je však zatím tou nejkrásnější. Nikdy v životě jsem ještě nebyla tak šťastná, jako jsem nyní. Doufám, že svými postřehy vám dopomohu k podobně prožitým měsícům těhotenství a mateřství.

PS: Fotky publikované v tomto článku jsou pouze ilustrační.

Hana Kortanová

Chcete získat tři jednoduché techniky k dosažení hlubokého kontaktu se svým nitrem?

KE STAŽENÍ ZDARMA ZDE

Jsem průvodkyně v osobním rozvoji, která propojuje minimalismus a spiritualitu. Vedu lidi do kontaktu s jejich spirituální částí, s jejich nitrem a podstatou. Ukazuji cesty, jak vědomě uchopit svůj život a s pomocí minimalismu si vytvořit prostor a čas na vše podstatné. Moji cestu k minimalismu a spiritualitě objevíte TADY Máte pět minut? Pojďte se ponořit do tady a teď v unikátní meditaci ZDARMA s názvem "Já jsem tady a teď. Láká vás ponořit se hlouběji do své duše? Podívejte se na meditační balíček "3 MEDITACE PRO VĚDOMÝ DEN"
Komentáře