Lázně pro ženskou duši

aneb

Červený stan ženského odpočinku

sobota 20. července 2024

10 - 18 hodin

jurta u Ploužnice u Lomnice nad Popelkou

Přijď si odpočinout, načerpat síly a zazdrojovat se. 

Červený stan je bezpečným prostorem pro ženské sdílení, vzájemnou inspiraci, prožívání magie sesterství a sounáležitosti. Od pradávna se ženy sdružovaly v červených stanech, kam se uchylovaly zejména při menstruaci, aby se dostaly do hlubokého kontaktu samy se sebou, se svou intuicí a božstvím a aby pobyly spolu, v léčivé ženské společnosti.  

Letošní ročník se ponese v energii Marie Magdaleny.

Marie Magdalena je biblickou postavou, podle mnohých Ježíšovou ženou. Slaví svátek 22. července a její energie je v období našeho Červeného stanu velmi výraznou.

Propojíme se s jejím archetypem, který představuje ženskost samotnou, celistvost ženy, propojení spirituální stránky a také té lidské, ženské, tvořivé, sexuální, milující... ženy, která následuje svůj hlas a miluje bezpodmínečnou láskou. 

Jejím atributem je růže, se kterou v rámci Červeného stanu budeme pracovat na více úrovních - ať už se jedná o vykuřovadlo, vonné esence a oleje, karty či propojení se s touto rostlinou. 

Co tě čeká v Červeném stanu:

Ženské sdílení

Uslyšíš mnoho příběhů přítomných žen - příběhů, o kterých běžně není prostor mluvit. Poskytnutí bezpečného, nerušeného a přijímacího prostoru pro sdílení vytváří možnost vyprávět své příběhy skutečně autenticky, bez cenzury, bez strachu, že bude žena souzena či hodnocena. Takové sdílení je hluboce terapeutické pro ženu, co sdílí i pro ty, co naslouchají. 

Nasloucháním těmto příběhům se učíme tím nejpřirozenějším ženským způsobem, jaký existuje. Každá žena si odnese "to svoje", v každém příběhu je vždy ukrytá kapka moudrosti pro všechny ženy, které naslouchají. 

Kakaová ceremonie

Společně se naladíme na medicínu kakaa a připravíme si ceremoniální kakao v jeho nejčistší formě, v kotlíku na ohni v kruhu žen a vložíme do něj záměr a modlitbu.

Kakao je spirituální medicínou, která otevírá naše srdce a vyživuje nás na úrovni fyzické i energetické, probouzí soucit a jemnohmotné vnímání, spojuje nás s Matkou Zemí a probouzí náš vnitřní hlas. 

Péče, relaxace, rituálky pro odpočinek

Součástí Červeného stanu bude také prostor pro fyzickou i duševní relaxaci, pro pečující rituálky, ve kterých si odpočineš na všech úrovních své bytosti a hluboce se zregeneruješ. Načerpáš síly a zároveň inspiraci, co pro sebe můžeš doma dělat, abys zůstávala spokojenou ženou, která je zazdrojovaná i při nedostatku času. 

 

Vytvoření posvátného vonného oleje

Společně si vytvoříme vonný olej s jednou z nejvzácnějších esencí - růže damašské, která je nejluxusnějším olejem s ženskou polaritou. Harmonizuje srdce, emoce a podporuje ženskost. 

My si tuto esenci obohatíme o energetický aspekt posvátného ženského společenství a podpory a každá z nás si jednu lahvičku odnese domů.

Tento vonný olej budeš moci použít pro své rituální účely, ale také jako jemný parfém pro chvíle, kdy budeš chtít podpořit svou ženskost. 

Záměrem Červeného stanu "ženského odpočinku" je...

... ODPOČINOUT SI,

... hluboce vyživit naše duše,

... načerpat inspiraci, jak odpočívat a zdrojovat se i při nedostatku častu

- dosytit všechny části naší existence, které jsou ve společnosti běžně přehlíženy

 

Pusť si video z jednoho z minulých ročníků, ať vidíš, jak to v Červeném stanu vypadá:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Červeným stanem tě provede Hana Kverková

Jsem průvodkyně žen v ženských kruzích, v osobních koučovacích sezeních, individuálních i skupinových rituálech a také v rituálu zavinování. V Českém ráji tvořím ženské kruhy a rituály více než šest let. 

V oblasti práce s lidmi tvořím už 17 let a je mou vášní neustále se vzdělávát - aktuálně se od roku 2020 věnuji vzdělávání v oblasti energetické práce v intenzivním několikaletém programu od švýcarské léčitelky Maartje Kreuzen. Všechny moje kurzy najdete tady

V práci se ženami v kruzích i rituálech se nechávám vést svou intuicí, svým vnitřním napojením, které propojuji s mnoha znalostmi z rituální a spirituální teorie i praxe. Tvořím autorské a jedinečné rituály v naladění na konkrétní přítomné ženy a jejich potřeby.

 

Praktické informace:

V sobotu 20. července 2024 od 10 do 18 hodin
v jurtě u Ploužnice u Lomnice nad Popelkou, na louce u lesa
Cena je 1850 Kč.
V ceně je zahrnuto také ceremoniální kakao a vytvoření vonného olejíčku z růže damašské.

Červený stan a děti

Na videu z minulých let je vidět, že se účastnily i děti. Měly jsme téma "Červený stan mateřství". 

Letošní "Červený stan ženského odpočinku" je otevřen dětem do 1 roku - ty s námi mohou být přímo v jurtě, pokud nebudou rušit. Je vhodné, když si s sebou žena vezme ještě nějakého dospělého (manžela, babičku...), který může vzít dítě do kočárku či ho zabavit pokud se nudí a to jak venku či v maringotce, která je také k dispozici. 

S sebou je možné vzít i starší děti s doprovodem (manžel, babička...) a mohou být po celou dobu konání akce venku v prostorech lesního klubu HraLES, kde je k dispozici pískoviště, blátivá kuchyňka, louka, les a v případě nepřízně počasí i maringotka.

Děti starší 1 roku se ale do Červeného stanu mohou podívat jen před začátkem, při společném obědu a po skončení Červeného stanu.

Láká-li tě zúčastnit se Červeného stanu se svou dcerou, v sobotu 17. srpna 2024 budeme mít v Jičíně v prostorech Duhové medicíny ČERVENÝ STAN PRO MÁMY A DCERY (cca od 3 do 8 let).

Napiš mi pro víc informací!

Těším se na tebe v Červeném stanu!