Vítej, ženo...

Poslední rok si fakt hodně uvědomuju, jak moc mi chybí možnost pravidelně se stýkat se ženami v našem měsíčním ženském kruhu v Jičíně. 

Nevyzpytatelnost současné doby nám dovolila loni se setkat tak jednou za tři měsíce a všechny do jedné jsme cítily, jak je to málo. 

Je to ohromný rozdíl, dosycovat se ženskou energií, podporou a sdílením jednou měsíčně, nebo jednou za tři měsíce, či dokonce vůbec.

To už si já nedokážu ani představit. 

Jenže, co se dá dělat, když nás okolnosti nutí zůstávat doma?

Tak můžeme sedět a vzdychat, jaké by to bylo krásné, být zase v Kruhu žen, kde je cítit hluboké sesterství, propojení, sounáležitost, péče, podpora a laskavost

Jak vyživující a naplňující by bylo, zase se setkávat se ženami a být spolu.

A nebo si můžeme stoupnout do své ženské síly a TVOŘIT...

ŽENSKÝ KRUH ONLINE

Ženský kruh je prostor, kde se scházíme, abychom spolu otevřeně a autenticky sdílely své životní příběhy, myšlenky, zážitky, aha momenty, ale i trable, velké životní otázky, rozcestí a svoje aktuální témata, která řešíme.

Je bezpečným místem plným sesterství, pospolitosti, vzájemné podpory, inspirace, kde neexistuje rivalita ani odsouzení.

Tím, že promluvíš v Kruhu a sdílíš, mohou se ve tvém životě nastartovat opravdu velké změny. Někdy je totiž potřeba věci vyslovit nahlas. Přiznat (si) je. Aby byly slyšeny ušima, které skutečně naslouchají, s laskavým a otevřeným srdcem.

V Kruhu si nedáváme rady a neříkáme, jak by která měla svou situaci řešit. Jeho obrovská síla je v přijetí. Každá z nás může mluvit autenticky, bez cenzury. Vše, co je řečeno v Kruhu, zůstává v Kruhu. 

ženský kruh

Pro ženu, která vypráví, je velmi léčivétransformační věci vyslovit nahlas a sdílet je. 

Pro ženy, které naslouchají, jsou tyto reálné příběhy ostatních žen studnicí inspiracehluboké transformace. Každé příběh, který v Kruhu zazní, je totiž na nějaké úrovni i tvým příběhem.

Ženský kruh je velmi ženským, jemným, avšak mocným způsobem osobního rozvoje.

Naslouchání příběhům a učení se z nich je archetypální cesta transformace, stará jako lidstvo samo.

Ženskými kruhy online budu provázet já, Hana Kverková. Jsem žena, matka, manželka, sestra, přítelkyně, dcera...

Pracuji se ženami v individuálních koučovacích sezeních, provázím je ženskými kruhy, rituály, tvořím meditace a píšu.

Ženskými kruhy provázím již třetím rokem a považuji je za jednu z nejdokonalejších cest duchovního rozvoje. 

Já vím, že si teď možná říkáš:

???    Jenže já se stydím mluvit před cizími ženami...

Nemusíš. Účast v Kruhu není podmíněná tím, že budeš hned sdílet. Můžeš klidně jen naslouchat, oťukávat si, jak to celé funguje a co je možné sdílet. V určité fázi třeba dostaneš silný vnitřní impuls sdílet a potom můžeš. Ale nemusíš. Vše je na tobě a tvém pocitu. 

Stejně tak si sama volíš, co sdílet budeš a co ne, do jaké hloubky. Je to tak, že čím hlouběji se vydáš, tím větší dary odhalíš. Čím odvážnější ve svém sdílení budeš, tím víc získáš ty i ostatní ženy. Ale buď k sobě laskavá a sdílej to, co chceš a tak, jak chceš. 

???    Ženský kruh přeci nemůže být online, ten se musí PROŽÍT.

Překvapivě to jde. Já jsem taky měla pochybnosti. Nejdřív jsem se pořádání online Kruhů vůbec nepouštěla, neuměla jsem si představit, že by mohly být stejně naplňující jako naživo, a to přesto, že offline ženské kruhy už třetím rokem každý měsíc pořádám.

A pak jsem se jednoho online Kruhu zúčastnila. Byl to ženský kruh k ukončení roku 2020, vedený jednou úžasnou ženou ze Španělska. Bylo nás asi 8 žen z různých koutů světa. Z Anglie, Francie, Španělska i Čech. Pěkně se to namíchalo. Nikdy předtím jsme se neviděly, neznala jsem ani jména některých žen. Nebyly třeba, propojení probíhalo jinak.

A přesto to byl nádherný, naplňující, vyživující Kruh, kde mi naplno došlo, jak jedno je, jaká kdo jsme, dokonce i kde žijeme a že nás mohou dělit tisíce kilometrů. Že pokud máme v srdci laskavost, pochopení a upřímnost, propojíme se jako ženy vždy a všude. Jakkoliv.

Byl to obrovský impulz začít tvořit ženské kruhy online. Protože to jde. Vím to a mám to prožito na vlastní kůži.

???    Jenže já jsem technický antitalent a vůbec nevím, jak bych to udělala. 

Jestli máš smartphone a používáš facebook, tak máš dost možná už vyřešeno. Úplně nádherně funguje FB messanger, přes který se dá volat ve skupinách. Naopak pokud nechceš volat přes facebook nebo nemáš facebookový účet, nevadí - ještě máme k dispozici třeba Skype nebo Zoom. Vše můžeme vyřešit podle přání žen, které se přihlásí.

???    Žádnou z ostatních žen dopředu nejspíš neznám, budu tam "sama". Co když si "nesedneme"?

Ženský kruh je naprosto specifický druh ženského kolektivu. Ženy, které o něj mají zájem jsou vědomé, laskavé k druhým a mají otevřená srdce. Všechny, které jsem v ženských kruzích potkala, takové byly.

Je to nádherný, bezpečný prostor, ve kterém každá z nás může být naprosto sama sebou a zároveň můžeme být spolu a navzájem se inspirovat a podporovat. 

Já vám tady můžu dlouze psát, proč jsou ženské kruhy skvělé a proč fungují i online...

... ale stejně je to nakonec na vašem osobním prožitku a ten si musíte vyzkoušet samy.

V čem je vlastně lepší setkat se online?

Pohodlí a teplo domova.

Zachumláš se do své oblíbené deky, uvaříš si horký čaj a nemusíš nic dalšího řešit, nikam jezdit. Stačí zmáčknout tlačítko.

Můžeš se na setkání spolehnout.

Nikdo nám ho nezruší na poslední chvíli kvůli novému opatření, nemusíme omezovat počet žen a na poslední chvíli měnit plány. Kruh je tvoje kotva, jistota.

Ideální pro maminky malých dětí

Sama moc dobře vím, že s malými dětmi je čas nedostatkové zboží. Takhle budeš "pryč" jen ty dvě hodiny, kolik trvá Kruh a čas, co bys strávila na cestě, můžeš využít pro relax.

Už se těšíš, drahá ženo? A na kdy že?

V roce 2021 se budeme scházet online vždy v polovině měsíce, každého 16. v čase od 17 do 19 hodin. 

Čeká nás společně pět setkání: 

úterý 16.2.,  úterý 16.3., , pátek 16.4. neděle 16.5., středa 16.6.

V každém Kruhu tě čeká...

Meditace a naladění

Na začátku každého Kruhu ženy provedu meditací, ve které se propojíme mezi sebou i s aktuálními archetypy a tématy v cyklu Kola roku.

Povídání a inspirace

Povíme si vždy takový úvod do daného období, budu sdílet různé inspirace, tipy, možnosti, jak se konkrétně podpořit a využít energii, která je k dispozici.

Prostor pro sdílení

Největší část každého Kruhu je prostor pro sdílení. Je neuvěřitelně léčivé otevřeně mluvit o svých prožitcích v bezpečí ženského kruhu. Je obrovsky transformační naslouchat těmto příběhům a přirozeně se učit ze zkušeností ostatních žen.

Co praktického potřebuješ vědět?

1 ženský kruh online měsíčně

2 hodiny času (17-19h)

maximálně 8 žen ve skupině

 

Setkání proběhnou virtuálně videohovorem, přes Messanger či Skype.

Je potřeba mít připojení na internet a telefon či počítač s funkčním mikrofonem a kamerou. Takže stačí běžný smartphone 🙂

Den před Kruhem ti přijde email se všemi instrukcemi, včetně podrobného návodu jak se propojíme. 

 

Jedno setkání v ženském kruhu online stojí 250 Kč.

Je možné si koupit balíček všech pěti setkání najednou za 990 Kč.

Ženský kruh online je třeba zaplatit dopředu a svou možnost, jestli preferuješ jedno setkání či celý balíček, najdeš tady: 

 

Moc se na tebe těším a čekám tě v našem online ženském kruhu. 

Věřím, že tě stejně jako mě uchvátí, podpoří, transformuje.

Že v něm najdeš podporu, péči, inspiraci, hloubku ženského sdílení a autenticity

Já se už teď nemůžu dočkat 🙂

                  - Hana Kverková